fbpx
 

Sladovna Záhlinice

Sladovna Záhlinice

Společnost RAVEN TRADING s.r.o. se sídlem v Olomouci byla založena v roce 1991 se zaměřením na distribuci surovin pro výrobu piva – ječmene, sladu, kvasnic, chmele. Od roku 2005 vyrábíme vlastní humnové a speciální slady v naší sladovně v Záhlinicích u Kroměříže, kde jsme také od roku 2016 obnovili výrobu záhlinického piva v prostorech bývalých ležáckých sklepů a navazujeme tak na tradici výroby v Záhlinicích sahající do roku 1896.

Pivovar Záhlinice

Záhlinický pivovar vyrábí pivo za použití tradičních postupů a sladu vlastní výroby. Záhlinický pivovar byl založen v roce 1895 a první výstav piva následoval v roce 1896. Hned od svého vzniku proslul nejen výrobou zajímavého pivního moku, ale stal se i vyhledávaným centrem společenského dění obce Záhlinic. Protože se pivovar nacházel v úrodném „kraji bez stínu“ – v oblasti Hané, známé pěstováním nejkvalitnějších sladovnických ječmenů, byla zásluhou pokrokového rolníka a dlouholetého starosty obce Františka Skopalíka (1822 – 1891) vybudována k pivovaru velká a moderní sladovna (1899). Sladovna vyrábí slad klasickou humnovou technologií dodnes. Zpracováváme sladovnické odrůdy jarního ječmene doporučené pro výrobu českého piva a navazuje tak na tradici zde vyráběných sladů.

Záhlinická sladovna a pivovar podporují Pivní korbel dodávkou speciálních a pražených sladů pro výrobu pivních speciálů, jako jsou polotmavá, bavorská, vídeňská a další piva.

nebo na